21.07.2021

Venkovní platforma 14|15 BAŤOVA INSTITUTU přímo vybízí ke konání vetších kulturních akcí pod širým nebem. V srpnu se zde uskuteční hned několik koncertů převážně klasické hudby v podání zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Vstupenky jsou již v předprodeji!

Tata Bojs

Tata Bojs

„V přátelské spolupráci se zlínskou filharmonií jsme na letošní léto připravili skvělý hudební program. V rámci cyklu Open air léto s FBM zazní na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU čtyři koncerty. Hudební zážitek pod širým nebem bude podpořen atraktivním prostředím a atmosférou baťovského továrního areálu. Na začátku září pak proběhne již tradiční charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem.uvedla k plánovaným kulturním událostem Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Sériikoncertů zahájí filharmonie 5. srpna s jedním z nejoceňovanějších českých dirigentů současnosti Tomášem Netopilem. Tento letní večer se v pozici sólisty představí neobyčejně talentovaný osmnáctiletý houslista Matteo Hager s Cigánskými melodiemi od P. Sarasateho. Orchestr zahraje také Rachmaninovu druhou symfonii.

11. srpna bude následovat koncert na vlnách skvělého progressive-rocku! Show skupiny Tata Bojs bude sestavená nejen z největších hitů této unikátní pražské kapely, ale i ze skladeb z jejich zbrusu nového alba.

19. srpna je na programu jeden z nejzářivějších klenotů české hudby Má vlast Bedřich Smetany. Filharmonii bude řídit její šéfdirigent Tomáš Brauner.

A 26. srpna se mohou zájemci těšit na závěrečný Saint-Saënsův violoncellový koncert v podání skvělého Petra Nouzovského a doslova ikonická Dvořákova Novosvětská symfonie – obé pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta zlínské filharmonie Leoše Svárovského.

V případě nepříznivého počasí se koncerty přesunou do Kongresového centra Zlín. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a ve Filharmonii v Kongresovém centru. Jsou dostupné na pokladnách i online.

Charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem je naplánován na 2. září.Filharmonie zahraje pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho skladby P. I. Čajkovského (polonéza z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera, Italské capriccio) a Polovecké tance A. Borodina.

„Hudebníci často říkají, že hudba je pro ně vzduch, který dýchají. Koncerty na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jsou ideální příležitostí, jak můžeme tento pocit na čerstvém vzduchu společně prožít. Jsem ráda, že instituce, které zřizuje Zlínský kraj, vymyslely velkolepý projekt, na kterém vystoupí špičkoví hudebníci. Těším se na setkání v architektonicky inspirativním prostoru.“ dodala Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje.

Další případné informace na www.14-15.cz nebo www.filharmonie-zlin.cz.

           

 Kontakt:

 Petra Štrofová, PR manažerka, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz