Tiskové zprávy

TVŮRCI SVATOOLAFSKÉ STEZKY PŘIJELI ZA POZNÁNÍM CYRILOMETODĚJSKÉ STEZKY

07.06.2024

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) ZLÍN 7. 6. 2024 Tvůrci Svatoolafských cest vedoucích do norského Trondheimu ke katedrále Nidaros přijeli minulý týden na studijní cestu do Zlínského kraje za poznáním Cyrilometodějské stezky. Cílem bylo prohloubení vztahů a spolupráce mezi představiteli tematicky podobných kulturních sítí. V regionu absolvovali třídenní program nabitý poznáváním klíčových míst a aktérů rozvoje Cyrilometodějské stezky. Ta je stejně jako Svatoolafská certifikovaná Radou Evropy.

Více zde >


O CYRILOMETODĚJSKÉ STEZCE JEDNALI S VELVYSLANCI PŘI SVATÉM STOLCI A MĚSTEM ŘÍMEM

06.06.2024

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) ZLÍN, ŘÍM 6. 6. 2024 Představitelé Zlínského kraje jednali v čele s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem v minulém týdnu o Cyrilometodějské stezce v Římě. Stezka byla prezentována za podpory europoslankyně Martiny Dlabajové a velvyslance České republiky při Svatém stolci J. E. Václava Kolaji dalším deseti zástupcům velvyslanectví při Svatém stolci.

Více zde >


Presstripy na Východní Moravě

05.06.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 5. 6. 2024 Centrála cestovního ruchu Východní Moravy zve domácí i zahraniční novináře, aby poznali krásy regionu a o svých zážitcích napsali. Během dubna a května CCRVM ve spolupráci s destinačními organizacemi pořádala celkem čtyři tematicky zaměřené presstripy, které byly cílené především na rakouský a slovenský trh. Další presstrip se také věnoval korejským influencerům zaměřeným na tematiku kultury a hudby. Tyto presstripy neboli poznávací cesty přinesly řadu kvalitních výstupů v zahraničních médiích.

Více zde >


CYRILOMETODĚJSKÁ STEZKA SE PŘEDSTAVILA NA BULHARSKÝCH NÁRODNÍCH CYRILOMETODĚJSKÝCH OSLAVÁCH V SOFII

27.05.2024

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy ZLÍN / SOFIE, 27. 5. 2024 Cyrilometodějská stezka – Kulturní stezka Rady Evropy se stala díky pozvání Bulharské akademie věd a města Sofie součástí bulharských národních oslav Dne sv. Cyrila a Metoděje.

Více zde >


Cena Gloria Musaealis pro Ploštinu

21.05.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 21. 5. 2024 Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, pod které Ploština spadá, může být právem hrdé na mimořádný úspěch v podobně hlavní ceny Gloria Musaealis v kategorii nejlepší muzejní počin roku 2023, a to za rekonstrukci areálu NKP Ploština. Přesně po 10 letech tak muzeum navázalo na prestižní ocenění získané v roce 2013 za realizaci expozice Princip Baťa.

Více zde >


Návštěvnost Zlínského kraje v 1. čtvrtletí roku 2024 meziročně rostla

13.05.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 13. 5. 2024 Pozitivní trend roku 2023 pokračuje i v prvním kvartálu roku 2024. Počet návštěvníků Zlínského kraje byl v 1. čtvrtletí meziročně vyšší než v minulém roce. Stejně tak se zvýšil celkový počet přenocování. Jediným údajem, který vykázal nižší hodnotu je průměrná délka přenocování. Nicméně v kontextu letošní slabé zimní sezony z pohledu zimních aktivit, je celkový meziroční nárůst počtu návštěvníků i počtu přenocování, velmi pozitivním ukazatelem.

Více zde >


PUTOVÁNÍ Z KOPČAN DO MIKULČIC OTEVŘELO TURISTICKOU SEZÓNU NA CYRILOMETODĚJSKÉ STEZCE

29.04.2024

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) ZLÍN, 29. 4. 2024 Putování z Kopčan do Mikulčic po stopách Velké Moravy s průvodci otevřelo 28. dubna turistickou sezónu na Cyrilometodějské stezce. Přilákalo kolem 40 účastníků z Česka a Slovenska. Prohlédli si jak památky připomínající raný středověk – unikátní kostel sv. Markéty Antiochijské v Kopčanech a Slovanské hradiště v Mikulčicích, tak památky z barokní doby – císařský a královský Hřebčín a Kačenárnu v Kopčanech.

Více zde >


Baťův region láká návštěvníky

17.04.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 17.4.2024 Turistický produkt Baťův region byl symbolicky představen 3. dubna v den narození Tomáše Bati. V tento den byl také spuštěn web www.batuvregion.cz. Přináší přehlednou nabídku a propojení atraktivit a míst spojených s baťovskou historií, od ikonického Baťova mrakodrapu až po památník Tomáše Bati nebo Baťův kanál. Na tomto turistickém produktu více než rok pracovalo DMO Zlínsko a Luhačovicko s městem Zlín, Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy a jednotlivými turistickými cíli.

Více zde >


VELEHRAD NOSITELEM OCENĚNÍ EVROPSKÉ DĚDICTVÍ

16.04.2024

ZLÍN, VELEHRAD, 16. 4. 2024 Značka Evropské dědictví (EHL – European Heritage Label) byla nově udělena Evropskou komisí Velehradu a dalším 16 cisterciáckým klášterním krajinám z 5 zemí. Podařilo se to díky spolupráci pod názvem Cisterciácké krajiny spojující Evropu (zkr. CISTERSCAPES), do níž jsou v České republice zapojeny klášterní krajiny Vyšší Brod, Žďár nad Sázavou, Plasy a Velehrad.

Více zde >


Východní Morava se prezentovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislavě

16.04.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 16.4. 2024 Turistický region Zlínského kraje - Východní Morava se ve dnech 11. až 14. dubna prezentovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě, a to v rámci společné expozice 3 krajů, zahrnující Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Více zde >