Vítejte na Východní Moravě! V regionu s jedinečnou architekturou, neobyčejnými přírodními krásami, bohatým kulturním dědictvím a typickou gastronomií. Pojďte a vstupte pomyslnou moravskou bránou do jedinečné oblasti, kde najde místo pro svou dovolenou, výlet a volný čas každý. Náš kraj je jedinečný. Víme to my v Centrále cestovního ruchu Východní Moravy. Tuto skutečnost se snažíme šířit dál do celého světa. To je ostatně úkol naší krajské organizace – Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s

 

Snažíme se budovat svéráznou a jasně definovatelnou identitu naší turistické oblasti a tím otevřít Východní Moravu okolnímu světu, přijíždějícím turistům. Zároveň budujeme obecné povědomí o našem kraji a jeho zajímavostech také u místních obyvatel. Sami se totiž opakovaně přesvědčujeme o tom, že je zde neustále, co objevovat a kam se vracet. Proto chceme hrdě představovat a nabízet místním lidem a turistům svérázný a neopakovatelný kraj, kde mohou trávit víkend či celou dovolenou, protože možností je celá řada. Můžete zde poznávat památky včetně těch UNESCO v Kroměříži, vydat se na plavbu lodí po Baťově kanálu, poznávat architekturu ve městě Zlín, degustovat víno na Slovácku a ochutnat frgál na Valašsku, dětem ukázat tradice, folklor nebo jednu z nejkrásnějších ZOO, relaxovat v lázních a moderních wellness, trávit aktivní čas turistikou nebo na kole, v zimě lyžovat nebo jen tak putovat v panenskou přírodou v Bílých Karpatech. Zkrátka každý si zde najde to své.

 

V rámci naší práce a činnosti se také snažíme pochopit aktuální potřeby a možnosti, které mají poskytovatelé služeb v cestovním ruchu v našem kraji jako jsou například hoteliéři, restauratéři, provozovatelé sportovních areálů, muzeí, pořadatele veřejných akcí, ale také jednotlivců, nadšenců fotografů, sportovců, ochotníků a dalších, kteří se starají o naši zábavu, oddech a relaxaci. Rozličné subjekty a aktéry cestovního ruchu se snažíme propojovat a tím přispívat k vytváření spolupracujícího prostředí, zajímavých nabídek či produktů v rámci cestovního ruchu, což pak vede k větší konkurenceschopnosti vůči ostatním oblastem – krajům. V současné době měníme lehce zaměření naší komunikace vůči veřejnosti. Dřívější prezentace turistické nabídky Východní Moravy, kdy byl dáván důraz na lokality, mikroregiony, oblasti a podoblasti, se stává minulostí. Aktuální prezentace Východní Moravy – Zlínského kraje, zohledňuje obecné trendy a soustřeďuje se více na nabídku konkrétních produktů s ohledem naplnit potřeby zákazníků – turistů. Pro představení našeho regionu využíváme rozličné komunikační aktivity. Marketing destinace musí být moderní, jednoznačný a atraktivní, jak v obsahu, tak ve využívaných komunikačních nástrojích a technických prostředcích. V rámci prezentace našeho regionu je důležitý webový turistický portál www.vychodni-morava.cz s obsáhlou databází lokalit a služeb, kterou pravidelně aktualizujeme, sociální sítě Facebook a Instagram. Rádi bychom v budoucnu více zareagovali na zvyšující se význam videa v oblasti marketingu a sledujeme také další technologické změny v oblasti komunikace. Budeme vždy rádi za zpětnou vazbu od čtenářů a uživatelů těchto aplikací. Chceme je přizpůsobovat lidem a jejich zájmům.

 • Činnost a služby

  Centrála cestovního ruchu se věnuje aktivní propagaci Východní Moravy - turistického regionu Zlínského kraje. V průběhu roku realizujeme marketingové kampaně, vydáváme turistické průvodce, cykloturistické mapy i tematické prospekty o regionu. Prezentujeme nabídku regionu na veletrzích cestovního ruchu pořádaných v České republice i v zahraničí. Organizujeme press a fam tripy pro novináře, cestovní kanceláře a agentury.
 • O Centrále cestovního ruchu Východní Moravy

  O Centrále cestovního ruchu Východní Moravy

  Vítejte na Východní Moravě! V regionu s jedinečnou architekturou, neobyčejnými přírodními krásami, bohatým kulturním dědictvím a typickou gastronomií.
 • Turistický region Východní Morava

  Turistický region Východní Morava

  Východní Morava prezentuje turistický region Zlínského kraje. Východní Morava pokrývá kompletně území Zlínského kraje. Patří k nejpozoruhodnějším v České republice, přičemž jedinečnost pramení ze spojení čtyř turistických oblastí – Valašska, Kroměřížska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka.
 • Turistický portál Východní Morava

  Turistický portál Východní Morava

  Nepřebernou nabídku možností výletů, dovolené a volnočasových aktivit na Východní Moravě - v turistickém regionu Zlínského kraje prezentuje turistický portál www.vychodni-morava.cz.
 • Certifikace

  Certifikace

  Jsme držitelem certifikátů Ministerstva pro místní rozvoj a Českého systému kvality služeb.
 • Veletrhy a prezentace

  Veletrhy a prezentace

  Turistický region Východní Morava prezentujeme na veletrzích cestovního ruchu. Jejich návštěvníkům představujeme společně s partnery z regionu turistické cíle a atraktivity, zařízení pro wellness a lázeňství, místa pro trávení aktivní dovolené a volného času. Prezentace probíhá prostřednictvím osobní komunikace s návštěvníky expozice a distribuce tištěných propagačních materiálů (např. Turistický průvodce Východní Moravy) vydaných Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy.
 • Ke stažení

  Ke stažení

  V této sekci najdete turistické průvodce, prospekty i cykloturistické mapy, které jsme vydali. K dispozici jsou zde také prospekty v jazykových mutacích. Prospekty jsou zdarma distribuovány prostřednictvím turistických informačních center v regionu i na veletrzích cestovního ruchu a v průběhu roku také na promo akcích.
 • GDPR

  Centrála cestovního ruchu Východní Moravy zpracovává osobní údaje vždy v souladu s platnými předpisy, tj. nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR).
 • Kariéra

  Chcete se stát součástí našeho týmu? Na této stránce naleznete seznam volných pracovních pozic Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.