31.10.2022

Tisková zpráva z organizace Evropská kulturní cesta svatých Cyrila a Metoděje (ECRCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. LUBLAŇ, SLOVINSKO / ZLÍN, 31. 10. 2022 Mezinárodní porota ceny BIG SEE udělila v Lublani, hlavním městě Slovinské republiky, Cyrilometodějské stezce – Kulturní stezce Rady Evropy Hlavní cenu v kategorii Kreativní příběh jako zážitek a Cenu za design v cestovním ruchu v kategorii Kreativní příběh a identita jako zážitek. Předání ocenění proběhlo během Big Design Festivalu na lublaňském hradě ve čtvrtek 27. října za účasti zástupců sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a dvou významných poutních míst – Velehradu a slovinského Brezje.

„Těší mě, že jsme po certifikaci Radou Evropy, kterou jsme obdrželi v loňském roce, dosáhli dalšího mezinárodního ocenění, tentokrát v oblasti designu. Je to potvrzení toho, že budovat stezku inspirovanou příběhem a odkazem sv. Cyrila a Metoděje jako produkt šetrného kulturního cestovního ruchu má v dnešní době smysl,“ řekl Lubomír Traub, náměstek hejtmana Zlínského kraje a předseda sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

 

Cena za Design cestovního ruchu se uděluje v kategorii: Architektura jako zážitek, Design interiéru jako zážitek a Kreativní příběh a identita jako zážitek, přičemž kritéria pro hodnocení jsou:

  • inovace, inteligentní design a originalita
  • citlivost k životnímu prostředí a udržitelnost
  • kulturní a sociální povědomí
  • funkčnost a ergonomie
  • estetika a emoce

Ceny BIG SEE byly založeny jako regionální ceny, které systematicky zkoumají a propagují kreativní a podnikatelský potenciál jihovýchodní Evropy. S ambicí propojit kreativitu

za hranicemi regionu přerostly regionální rámec a staly se mezinárodními. V současné době BIG SEE Awards přispívají k propagaci jedinečných a originálních tvůrčích počinů v oblasti architektury, interiéru, dřeva, cestovního ruchu, produktového a módního designu na celém světě.

 

Odkaz na Cyrilometodějskou stezku na stránce soutěže:

Cyril and Methodius Route - Cultural Route of the Council of Europe (bigsee.eu)

 

 

Další informace:

Ing. Martina Janochová, info@cyril-methodius.eu, tel. +420 733 161 674

www.cyril-methodius.cz www.putujmebezhranic.cz