31.07.2020

VÝCHODNÍ MORAVA – Ve velkém stylu, s bohatou nabídkou akcí, pokračuje srpen na Východní Moravě.

Muzeum J. A. Komenského, foto Informační centrum Uherský Brod

Muzeum J. A. Komenského, foto Informační centrum Uherský Brod

Jelikož se může stát, že některé akce mohou být rušeny či přesouvány, sledujte informace od pořadatelů.

Velehrad na Uherskohradišťsku zve na filmové retro projekce pod širým nebem. V pondělí 3. srpna se bude hrát komedie Muži v offsidu, ve středu 5. srpna je na programu historický film Bláznova kronika. Začátky projekcí na prostranství před Turistickým centrem jsou vždy v 21:00.

Před zámkem ve Zlíně a v okolním sadu Svobody se ve středu 5. srpna představí provazochodci, artisté a Klaun Brdík. Program, jehož součástí bude i tvořivá dílna Ruce v akci, začne v 16:00 a potrvá do 18:00. V případě nepřízně počasí se akce ruší.

Čtvrtek 6. srpna je posledním dnem, kdy bude možné si prohlédnout v uherskohradišťské Redutě více než stovku snímků zařazených do 42. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Týká se to také tebe.

Napajedla ožijí 7. a 8. srpna jubilejním 20. setkáním folklórních souborů tří národopisných oblastí Slovácka, Valašska a Hané. Více k programu Moravských chodníčků lze nalézt na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139547.

V pátek 7. srpna se představí v rámci programu Letní filmové školy Uherské Hradiště prostorách Kolejního nádvoří na Masarykově náměstí Divadlo NaHraně s inscenací Brutál. Davey. Alan. Paul. Žijí. Sní. Umírají. Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby. Strhující hra o nedosažitelnosti synovsko-otcovské lásky, síle fantazie a temnotě v nás. Představení začne v 20:30. Sledujte aktuální opatření Covid-19 na www.lfs.cz.

Farmářské trhy ve Vsetíně pokračují i v sobotu 8. srpna. Na Dolním náměstí si bude možné koupit výrobky z výhradně domácí produkce. Oproti jiným rokům je rozšířen prostor pro stánkaře a nakupující až pod knihovnu, aby se dodržely odstupy mezi jednotlivými stánky.

Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě zve v sobotu 8. srpna na scénické čtení Pošťácké pohádky. Děti i jejich doprovod se dozví, jak to dopadlo se zatoulaným dopisem bez adresy, s obětavým pošťákem Kolbabou a dalšími hrdiny vyprávění. Představení začne v 17:00 a je vhodné pro předškoláky a 1. stupeň ZŠ.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí během prázdnin několik netradičních zážitků. Patří mezi ně netradiční komentované prohlídky z cyklu Letní procházky s odborníky aneb Co se o muzeu jen tak nedozvíte. V neděli 9. srpna bude tématem Péče o exponáty a expoziční objekty. Areály Valašského muzea v přírodě jsou otevřeny denně od 9.00-18.00, více na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139660.

V rámci Živé hudební neděle vystoupí 9. srpna před zlínským zámkem kapela Sunday Session. V jejím repertoáru najdete známé hity napříč hudebním spektrem v zajímavých funky, fusion, ale i rockových úpravách. Koncert začne v 16:30 a potrvá do 18:00.

Na výstavu Top 10 nejzajímavějších archeologických nálezů poslední dekády zve Památník Velké Moravy ve Starém Městě. K vidění jsou unikátní soubory, například bohatý velmožský hrob z Uherského Brodu datovaný do starší doby římské či vzácný depot ženského šperku z Bánova, který byl uložen do země ve starší době železné. Výstavu lze navštívit až do 16. srpna.

 

Informace o dalších akcích hledejte na www.vychodni-morava.cz

 

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz