14.03.2024

entrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 14.3.2024 Zástupce centrály cestovního ruchu Východní Moravy se 21. února účastnil zasedání Czech Convention Bureau, jehož letošním tématem byly mimo jiné společné aktivity v roce 2024, budoucí strategie rozvoje, mezinárodní spolupráce nebo nutnost zajištění udržitelnosti ve spojení s kongresovou turistikou. Následující den 22. února proběhl navazující workshop, jehož cílem bylo představení aktuální nabídky a regionálních možností více než padesáti eventovým agenturám, korporátům, pořadatelům kongresových akcí a cestovním agenturám.

„Celá dvoudenní akce byla velice přínosná pro prezentací Zlínského kraje – turistického regionu Východní Moravy jako regionu s potenciálem pro firemní a kongresovou turistiku“ hodnotí zasedání koordinátor MICE turistiky z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petr Michalec. „Dlouhodobou strategií Zlínského kraje je mimo jiné podpora eventů a firemní turistiky.  Zároveň se často jedná o velice bonitní klientelu, která se následně do regionu vrací v podobě individuální dovolené. Firemní turistika také přispívá k obsazenosti hotelů mimo sezonu a mimo víkendy.“ doplňuje náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub.

Východní Morava je regionem, který s sebou nese odkaz spojený se jménem Baťa. A kam jinam by se mělo vyrazit za firemní a kongresovou turistikou než na místa, kde byla vybudována nejúspěšnější firma za první republiky. Již tento odkaz je zavazující a přímo vybízí k eventům ve Zlínském kraji. Jako bonusem je potom pestrost jednotlivých regionů Zlínského kraje a jejich nabídka kongresových míst a s tím spojená škála nejrůznějších zážitků.

Kontakt: Petr Michalec, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 733 161 671, www.vychodni-morava.cz