17.07.2020

VÝCHODNÍ MORAVA – Akce pro děti, pro celé rodiny, hudba, zábava, sport i poučení. Léto na Východní Moravě je pestré.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti si pro své návštěvníky během letních prázdnin připravilo komentované prohlídky. Prohlídky probíhají vždy v pondělí a pátek v 10:00 a 14:00. Prohlídku je nutno předem objednat. Více na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139670.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, foto Jan Kolář

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, foto Jan Kolář

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí během prázdnin několik netradičních zážitků. Patří mezi ně komentované prohlídky z cyklu Letní procházky s odborníky aneb Co se o muzeu jen tak nedozvíte. Muzejní odborníci návštěvníky provedou Valašskou dědinou s lidovou písničkou, povypráví o lidové architektuře, péči o exponáty, o tom, co roste v muzeu, o vzniku muzea a dalších tématech. Areály Valašského muzea v přírodě jsou otevřeny denně od 9.00-18.00, více na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139660.

Planetární stezka Uherský Brod, foto Informační centrum Uherský Brod

Planetární stezka Uherský Brod, foto Informační centrum Uherský Brod

Hvězdárna a planetárium Uherský Brod zve ve středu 22. července na Procházku planetární stezkou. Sraz účastníků bude v 17.00 u modelu Slunce, který se nachází u přechodové lávky pod gymnáziem. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Park Komenského ve Zlíně bude ve čtvrtek 23. července dějištěm Festivalu outdoorových sportů. Vyzkoušet si bude možné kroket, slackline, pétanque, florbal, skateboard, badminton, rope skipping, ringo nebo mikádo. A to v čase od 15.00 do 18.00.

Velké náměstí v Kroměříži rozezní ve čtvrtek 23. července koncert bluegrassové kapely Podjezd. Ta svá akustická vystoupení ozvláštňuje různorodými nástroji jako mandolína, foukací harmonika, banjo nebo irská píšťala. Zaposlouchat se do její hudby bude možné od 18.00. Koncert patří do letního cyklu Čtvrtky na Velkém náměstí, více k programu lze nalézt na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139352.

Na náměstí Míru v Hulíně se ve čtvrtek 23. července představí známá tramp grassová kapela Šediváci, její vystoupení se uskuteční v rámci série pohodových koncertů. Koncert začne v 18.00.

Zlínské filmové léto 2020 nabízí během celých prázdnin promítání pod širým nebem. V pátek 24. července lze zhlédnout na fotbalovém hřišti v Malenovicích francouzský film Tenkrát podruhé, začne se v 21.30. Občerstvení je zajištěno, kdo chce, může si s sebou vzít věci na piknik a deky. Více k další nabídce filmů na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139336.

Pro ty, co upřednostňují ve své kuchyni produkty z regionu, jsou určeny Farmářské trhy ve Vsetíně. Navštívit je bude možné i v sobotu 25. července od 7.00 na Dolním náměstí.

Zlínská zoo opět nabízí možnost ranní procházky areálem s návštěvou ptáka kiviho. Za Gerym, jak se sameček kivi jmenuje, mohou návštěvníci zavítat v sobotu 25. července. Zahrada bude přístupná již od 6:00. Zlínská zoo chová tohoto nelétavého novozélandského opeřence jako první a jediná zoo v České republice. Právě v ranních hodinách, do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět Geryho v expozici.

Výstaviště Floria v Kroměříži zve v sobotu 25. července na koncerty. Od 17.30 do 19.30 zahraje KABÁT revival live, od 20.30 do 22.00 bude pódium patřit kapele METALLICA revival Beroun.

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině v Bílých Karpatech představují symbol společné historie a kultury Čechů a Slováků. Každoročně se zde prezentují zástupci folklorních souborů a cimbálových muzik v bohatém kulturním programu. V letošním roce proběhne program v neděli 26. července vzhledem k situaci vyvolané pandemií koronaviru v omezené podobě. Vzpomínkový akt s malým kulturním programem se uskuteční od 12.00, více na www.velkajavorina.com.

Hrad Buchlov na Uherskohradišťsku připravuje krátké loutkové divadelní pohádky, které mohou vidět malí i velcí diváci po oba prázdninové měsíce. V neděli 26. července se bude hrát od 10.00 Buchlovická bílá (černá) paní, od 13.00 pohádka O hloupé huse. Více k programu na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139548

Zvonice Soláň

Zvonice Soláň

Oblíbená Zvonice Soláň ležící na hřebeni Vsetínských Beskyd připravila na sobotu 25. července koncert skupiny Koňaboj, což je moravská hudební skupina na pomezí folk-rocku a world music. Začátek koncertu je v 18 hodin v amfiteátru u Horského hotelu Čarták.

Zámek Napajedla, foto Zámek Napajedla

Zámek Napajedla, foto Zámek Napajedla

Do Salla Terreny Zámku v Napajedlích na Zlínsku se můžete vypravit na zajímavou sběratelskou výstavu. Od 21.července do 26.srpna 8.2020 zde k bude k vidění 8500 kusů propisek z celého světa. Výstava s názvem Banální vynález, který změnil svět bude přístupná denně, kromě pondělků od 12 do 16 hodin a vstup je bezplatný.

 

Informace o dalších akcích hledejte na www.vychodni-morava.cz

 

 

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz