02.12.2020

VÝCHODNÍ MORAVA – Provozovatelé lyžařských areálu ve Zlínském kraji se připravuji na zimní sezonu, ačkoliv k tradičním otazníkům kvůli sněhovým podmínkám, nově přibyly starosti s koronavirovými opatřeními.

Hotel Horal Velké Karlovice

Hotel Horal Velké Karlovice

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy komunikovala na konci listopadu s provozovateli lyžařských areálů ve Zlínském kraji a je zřejmé, že by většina lyžařských areálů by ráda nabídla minimálně stejné služby jako v minulém roce. Zavřeno bude v areálu Solisko v Horní Bečvě, který čeká rekonstrukce, ale mnohé další areály úpravami a vylepšováním před nastávající zimou již prošly. Třeba Sachova Studánka v Horní Bečvě investovala do parkoviště a zázemí pro lyžařskou školu, Kohútka v Javorníkách vylepšila zasněžování, Karolinka, kromě úprav zasněžování připravila také nové skipasy pro rodiny.  

Aktuálního chladného počasí některé areály využily a zahájily zasněžování. Mezi prvními byl areál ve Stupavě v pohoří Chřiby.  Sněžná děla už běží na sjezdovkách v Karolince, kde by chtěli otevřít co nejdříve - většinou se zde lyžuje ještě před Vánocemi. Zasněžování se naplno rozběhlo také v areálu Razula ve Velkých Karlovicích, který je vyhledáván zejména rodinami s dětmi.   

Na letošní zimu chceme být dobře připravení. Očekáváme, že mnoho lidí letos dá přednost zimní dovolené na českých a moravských horách, a také proto například posilujeme personál naší lyžařské školy, abychom zvládli zvýšený zájem. Stále přijímáme další zájemce. Tradičně se ve středisku jako první otevře rodinná sjezdovka u hotelu Horal, kterou je možné díky kratší délce 350 metrů zasněžit a upravit během několika dnů. Později bude otevřena hlavní kilometrová sjezdovka Razula“, říká šéf lyžařského areálu Razula Martin Pařízek. Zájem návštěvníků je podpořen možností otevření hotelů a zprovoznění restaurací, ty znovu přivítají hosty od 3. prosince. Navíc resort Valachy ve Velkých Karlovicích garantuje bezplatné storno v případě změny nouzového stavu.

Turistický region Východní Morava nabízí velmi dobré podmínky pro lyžování zejména rodinám s dětmi, ale „vyřádí“ se u nás i milovníci adrenalinu. Hlavní neznámou průběhu letošní zimní sezony jsou v současnosti provozní pravidla ve vazbě na epidemiologická opatření vlády. Zejména se jedná o nastavení kapacit, rozestupů u pokladen, používání roušek, dezinfekce lanovek a vleků. Konkrétní datum zahájení zimní sezony zatím areály neznají, záleží zejména na podmínkách rozvolňování nouzového stavu, dokonce někteří čekají se zasněžováním až do doby, kdy budou známa pravidla pro provoz areálů. Nicméně společně s provozovateli lyžařských areálů doufáme, že se lyžovat začne ještě před Vánocemi. Období vánočních a novoročních svátků je totiž pro ekonomiku zimní sezony zcela zásadní“. říká Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Informace o lyžování na Východní Moravě: www.vychodni-morava.cz/vm3/zimni-turistika

Aktuální ilustrační snímek je od Resortu Valachy, Velké Karlovice a z archivu CCRVM

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz