30.09.2021

Užijte si krásný podzimní den s výhledy na malebnou krajinu Slovácka za ochutnávání místního vína i pochutin. 16. ročník Na kole vinohrady Uherskohradišťska je tady!

Letos ochutnáte vína od více než 20 vinařů na 45 vinařských zastávkách. K ochutnávkám vína budou připraveny také krajové pochutiny v podobě škvarkovky, slaniny, sýrů i kyselice. „Návrat ke společenským, kulturním a sportovním akcím vnímám velmi pozitivně. Podzim na Slovácku jsme zahájili vesměs folklorně a tradičně Slováckými slavnostmi vína a Slováckým festivalem chutí a vůní. Na kole vinohrady zase spojuje zdravý pohyb i vinařskou kulturu. Region ožívá i mimo letní sezónu, a to je dobře,“ svěřil se Ing. Stanislav Blaha, předseda správní rady Regionu Slovácko. 

Mezi traséry a v odpoledním programu se nově objeví dvojice cyklistických nadšenců, kteří letos v létě objeli Českou republiku na kole – Eva Klementová a Tomáš Soják. Kdo by chtěl následovat jejich nadšení, nechť zvolí trasu Blatnického Roháče. Trasu Muškátu moravského povedou ostřílení traséři Ilona Družbíková Hampalová a Zdeněk Družbík. Stezkou Rulandského bílého provede nadšená dvojice Martina Hrubošová s Janou Březinovou ze Střediska volného času Klubko. Po stopách cisterciáků (varianta cyklo) se vydá historička Blanka Rašticová, jejíž výklad vás chytne za srdce. Podpoří ji manžel Bernard Raštica. Pěší skupinku si pod svá křídla vezme duo Jitka Zálešáková a Veronika Šarátková. Odpolední dojezd směřuje zpět na Masarykovo náměstí, kde bude od 16.00 do 18.00 hodin připraven malý vinný trh, k poslechu zahraje cimbálová muzika Oskoruša a proběhne losování tomboly. 

Registrace probíhá v den konání akce od 8.00 do 9.30 hodin na Masarykově náměstí nebo on-line na www.slovacko.cz/nakolevinohrady. Informace o akci získáte také na čísle 572 525 525 nebo emailu mic@uherske-hradiste.cz.

Akce Na kole vinohrady je součástí seriálu akcí Krajem vína. Za finanční podpory města Uherské Hradiště a Vinařského fondu ji pořádá Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu ve spolupráci s Městským informačním centrem.

 

Kontakt

Bc. Hana Patková, +420 605 203 053, patkova@uherske-hradiste.cz