18.11.2021

Na dvě desítky certifikovaných výrobců, které sdružuje značka Tradiční výrobek Slovácka se zúčastní sobotní přehlídky Slovácko v tradici na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Od 10 hodin ráno se můžeme těšit na jarmark, ukázky řemesel, regionální speciality i folklorní program.

Oficiální tisková zpráva Regionu Slovácko

Nejmilejší dárky pořídíte na Slovácku

Po roční pauze se opět setkáme s výrobci, které spojuje láska k řemeslu, poctivost při výrobě a důraz na tradice. Přehlídka Slovácko v tradici se koná tuto sobotu 20. listopadu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Těšit se můžeme na jarmark, ukázky řemesel, regionální speciality i folklorní program.

Namísto historických prostor Reduty ožijí venkovní prostory Masarykova náměstí v Uherském Hradišti v sobotu v 10.00 hodin ráno. V dřevěných domcích a stáncích v bezpečné vzdálenosti v prostoru celého náměstí bude se svým zbožím na dvě desítky prodejců. Všechny spojuje jediné – jsou certifikovanými výrobci a držiteli značky Tradiční výrobek Slovácka. Kdo tuto značku zná, tak už ví, že zaručuje především kvalitu výrobků, jejich jedinečnost a originalitu. Důležitá je také vazba s územím Slovácka i jeho tradicemi.

Pokud právě plánujete, čím potěšit své blízké pod stromeček, přijďte se inspirovat. Na Masarykově náměstí pořídíte jak dárky pro potěchu oka, tak věci praktické pro denní užívání a samozřejmě také dárky chutné a voňavé.  Budou zde výrobci keramiky, ošatek a košíků, ale také švadleny krojů a krojových doplňků. Chystáte se na pečení perníčků? Stavte se u stánku s dřevěnými formami. Plánujete si letos doma založit vlastní betlém? Začít můžete pořízením panenek z kukuřičného šustí. Nebo raději betlém ze včelího vosku? Přiveze jej jeden ze včelařů a pod jeho vedením si budete mít také možnost vyrobit si vlastní svíčku, ta vůně včelího vosku je neodolatelná!

K zakousnutí zvolte některou z regionálních specialit, třeba vdolečky nebo voňavé perníčky. Nevíte si rady, co pořídit někomu, jehož vkus zatím moc neznáte? I pro vás máme řešení, lahvinka poctivého sirupu, sklenice povidel nebo přírodní mast z chřibských bylinek ještě nikoho neurazily!

A co náš modrý poklad – modrotisk? Ani ten nebude chybět. Zastoupen bude tradičně v pojetí Strážnického modrotisku, ale i v pojetí moderním. Na přehlídce se totiž představí také dva zástupci nové, partnerské značky Slovácko regionální produkt.  Její nositelé často kombinují tradiční styl s tím současným.

Kromě krásného zboží se můžeme těšit i na pestrý doprovodný program. Celým dnem nás provede moderátorka Tereza Habartová.  Ve folklorní části programu nás svým zpěvem, hrou a tancem potěší cimbálová muzika Falešnica, dětský folklorní soubor Omladinka a cimbálová muzika Vinár. Hlady taky nebudeme. Občerstvení v tradičním pojetí bude na náměstí zajištěno, stejně jako pohárek vína, v případě zimy pak teplý a voňavý svařák. 

Navštíví nás i starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko Ing. Stanislav Blaha, aby předal certifikáty novým výrobcům – držitelům značky Tradiční výrobek Slovácka. „Rodina“ těchto výrobců se od roku 2020, kdy se přehlídka s předáním certifikátů konat nemohla, rozrostla celkem o šest členů.

Čeká nás zkrátka příjemná předadventní sobota, tak si ji přijďte užít s námi!

  

Kontakt: Veronika Šarátková, +420 738 525 231, tradicnivyrobek@slovacko.czwww.tradicnivyrobek.czwww.facebook.com/TradicniVyrobekSlovacka

Přehlídka Slovácko v tradici je spolufinancována Zlínským krajem.