27.11.2020

LUHAČOVICE – V záplavě informací o epidemii nemoci Covid19 se obtížně hledají pozitivní zprávy. Jednou z nich je ocenění skvělé práce, které se dostalo projektu „Obnova lázeňské kolonády s halou Vincentka v Luhačovicích“.

Kolonáda Luhačovice, foto Lázně Luhačovice, a.s.

Kolonáda Luhačovice, foto Lázně Luhačovice, a.s.

Za tento projekt udělil Národní památkový ústav Lázním Luhačovice, a. s., cenu Patrimonium pro futuro, která je určena pro nejlepší počiny v oblasti památkové péče. Národní památkový ústav tímto způsobem již sedm let vyhodnocuje a vyzdvihuje nejlepší příklady dobré praxe v oblasti památkové péče ve čtyřech kategoriích. Obnova luhačovické lázeňské kolonády je letošním vítězem v kategorii obnova památek/restaurování. Dle odborné poroty společnost Lázně Luhačovice a.s. přistoupila k obnově komplexně, obnova přispěla k celkové kultivaci prostoru a zejména vede k prostupování přírody do zdejší architektury, které je pro Luhačovice typické. To vše s respektem k materiálům a s vysokou kvalitou řemeslných a restaurátorských prací. Díky tomu se komplex kolonády architekta Oskara Pořísky vrátil ke své původní funkcionalistické čistotě, vzdušnosti, světlosti a propojení s přírodou.   

Obnova kolonády má pro Luhačovice velký význam, jelikož Malá a Velká kolonáda s prameny a halou Vincentka jsou nejen centrem Lázeňského náměstí, ale i dění ve městě.

S ohledem na omezení vyvolaná epidemií koronaviru neproběhlo slavnostní vyhlášení cen, výsledky byly oznámeny 5. listopadu t. r.

Foto: Archiv Lázně Luhačovice, a. s. a Zdeněk Urbanovský

 

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz