27.04.2021

Vládní opatření, která stále neumožňují pořádání kulturních akcí pro veřejnost, dopadají i na možnosti konání tradičního Otevírání pramenů v Luhačovicích obvyklém termínu o druhém květnovém víkendu.

 „Velice nás to mrzí, ale současné podmínky nám bohužel neumožňují uskutečnit připravovanou akci, která se měla konat ve dnech 7. - 9. května. Nemůže se teď uskutečnit ani ve zkrácené formě, protože ani to nám neumožňují aktuálně platná omezení. Kvůli charakteru akce a nejistotě v uvolňování opatření není zatím možné stanovit ani náhradní termín," vysvětlila za organizátory ředitelka Městského domu kultury Elektra Hana Slováková. 

V symbolické formě se ale plánuje alespoň svěcení pramenů uskutečnit, jakmile to situace dovolí. „Akce ale zřejmě proběhne jen v minimálním symbolickém rozsahu a obdobně jako v minulém roce s největší pravděpodobností i tentokrát bez přítomnosti široké veřejnosti,“ nastínila Slováková. Jak dodává, lépe to vypadá s možností konání dalších oblíbených luhačovických akcí v pozdějších termínech. 

Že lidé budou moci už brzy na různé akce v Luhačovicích zavítat, věří i starosta Marian Ležák. „Víme z mnoha ohlasů občanů i návštěvníků, jak se na opětovný restart kulturních akcí a společenského života v našem městě všichni těší. Zatím nám i všem místním podnikatelům svazují ruce platná opatření. Aby se situace uvolnila co nejdříve, si přejeme stejně jako všichni, kdo Luhačovice mají rádi a pravidelně sem s oblibou jezdí za zdravím a relaxací," poznamenal starosta Ležák.

Převzato z oficiální tiskové zprávy. Kontakt: Mgr. Nikola Synek, M:  +420 774 326 255, E:   synek@luhacovice.eu