03.03.2021

VÝCHODNÍ MORAVA – Přinášíme inspiraci, jak dodržovat omezení, která s sebou přinášejí opatření proti šíření epidemie koronaviru, a současně se vypořádat s omezenými možnostmi pořádání výstav. Ukázkou je nabídka dvou výstav v Holešově na Kroměřížsku, které jsou přizpůsobeny stávajícím restrikcím, jsou nekontaktní a jsou přístupné kdykoli během dne.

Výstava Holešov

Výstava Holešov

Jedna venkovní výstava se jmenuje „Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město“. Věnuje se osobnosti proslulého rabína Šacha, který v Holešově žil, působil a je pohřben na zdejším židovském hřbitově. V tomto roce uplyne 400 let od jeho narození. Zajímavé informace obsahuje výstava i o dalších významných lidech z holešovské židovské komunity. Také je možné si přečíst několik židovských pověstí. Osvěžením jsou díla studentů Základní umělecké školy F. X. Richtera inspirovaná židovskou tématikou.

Výstava Jaro v Holešově

Výstava Jaro v Holešově

Druhá výstava zavede návštěvníky na nádvoří holešovského zámku. Jako výstavní prostor zde slouží prosklené arkády zámku, je to něco jako galerie za sklem. K vidění budou jarní motivy a nádherné krajky ze sbírky Marty Stiborové z Brusného, o nápadité aranžmá se postarala Lenka Jagošová.  

Obě výstavy jsou k vidění zdarma, nicméně organizátoři přivítají dobrovolný příspěvek do kasičky, která je umístěna u vstupu do zámeckého nádvoří.

Ilustrační foto je z města Holešova

Kontakt:

Mgr. Zuzana Vojtová, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, zuzana.vojtova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz