18.03.2022

Dalšího velkého úspěchu dnes dosáhl Zlínský kraj v oblasti cestovního ruchu. V Praze převzali náměstek hejtmana Lubomír Traub a ředitelka krajské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová celkem čtyři ocenění. Dvě ceny si Zlínský kraj odnáší z ankety Kraj mého srdce, a to za kategorie KAM do lázní / Wellness a KAM za folklorem a tradicemi. A dále 3. cenu za komunikační kampaň v tradičním prestižním oceňování Velká cena cestovního ruchu. Pověstnou třešničkou je potom zvláštní cena poroty Velké ceny cestovního ruchu za projekt udržitelného cestovního ruchu, Zlínský kraj zde fenomenálně uspěl s Evropskou kulturní stezkou sv. Cyrila a Metoděje.

„Radost máme ze všech ocenění, ovšem speciální cena poroty nás pravděpodobně těší nejvíce,“ přiznává náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub. Podle jeho slov je to doklad toho, že Zlínský kraj si je dobře vědom naplňování historického morálního závazku vůči apoštolům Slovanů a našim věrozvěstům sv. Cyrilovi a Metodějovi, jakož celému odkazu Velké Moravy.

„Jsem rád, že v oblasti cestovního ruchu se u nás můžeme opřít o skutečné odborníky, cenu si neodnášíme ani tak my politici, kteří projektům dáváme zelenou a všemožně je podporujeme, ale především ti, kdo je svými organizačními, produkčními a komunikačními činy naplňují,“ dodal náměstek Traub.

Anketu Kraj mého srdce tradičně vyhlašuje vydavatelství Kam po Česku. Do konce února 2022 bylo možné hlasovat o nejoblíbenější kraj např. v kategoriích letní a zimní dovolené, výlety s dětmi nebo památky, ale i lázeňství, folkloru a tradic.

Velká cena cestovního ruchu je pořádána již 15 let společností COT Group, spoluorganizátorem letošního ročníku byla společnost ABF, pořadatel mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World.