26.10.2023

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve spolupráci s agenturou CzechTourism pořádá ve dnech 30.10. – 1.11.2023 třídenní poznávací cestu pro zástupce incomingových kanceláří. Budou to české cestovní kanceláře, které připravují programy pro své zahraniční partnery.

Zlínský kraj je regionem, který je v rámci domácího cestovního ruchu velmi oblíbeným pro jeho rozmanitost, ale i vstřícnost obyvatel. Ze zahraničí přijíždějí návštěvníci především ze sousedního Slovenska a Polska. Jeho krása by však neměla zůstat skryta ani turistům z dalších zemí. „Rádi bychom oslovili také Rakousko, Německo nebo Nizozemsko.

Jedná se o země, které jsou poměrně blízké a Česká republika je pro ně zajímavou destinací. “ říká náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub a dodává: „V nabídce regionu jsou památky UNESCO, krásná příroda, největší moravské lázně a především ojedinělá funkcionalistická architektura města Zlína, města s velkým příběhem spojeným se značkou Baťa. Máme být opravdu na co hrdi.“

Přesto, že jsou mnozí přesvědčeni, že Zlínský kraj znají, přibývá zde každým rokem tolik novinek, že mají domácí i zahraniční hosté stále co poznávat. V rámci programu se uskuteční také setkání s místními aktéry cestovního ruchu a dojde tak k potřebnému propojení lokálních poskytovatelů služeb a cestovních agentur. To v konečném důsledku povede k zařazení destinace Východní Moravy do turistických nabídek zahraničních cestovních kanceláří.

Kontakt: Petr Michalec, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 733 161 671, www.vychodni-morava.cz