03.11.2023

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj 3.11.2023 Ve dnech 30.10 - 1.11. proběhla ve Zlínském kraji třídenní poznávací cesta pro zástupce incomingových cestovních kanceláří. Cílem bylo představení Zlínského kraje jako atraktivního regionu pro zahraniční trhy.

Účastníci poznávací cesty postupně viděli památky UNESCO v Kroměříži, prohlédli si industriální skvosty v Baťově Zlíně a načerpali síly v nejkrásnějších moravských lázních Luhačovicích. Ve všech těchto lokalitách absolvovali také prohlídku některých hotelů. Součástí poznávací cesty byl také workshop v Baťově vile ve Zlíně, kde svoji nabídku pro zahraniční trhy představilo přibližně 15 turistických cílů a podnikatelů působících v cestovním ruchu.

„Zlínský kraj je mimořádnou destinací, která nabízí mnoho zajímavých lokalit. Za spoustou z nich stojí za to přijet ze zahraničí. Arcibiskupský zámek s Podzámeckou a Květnou zahradou jsou zapsané na seznamu památek UNESCO, Zlín se pyšní jedinečnou architekturou a příběhem spojeným se jménem Baťa a lázně Luhačovice považuji osobně za nejkrásnější lázně v České republice. Turistická nabídka ve Zlínském kraji je opravdu na vysoké úrovni, za což si zaslouží poděkování především podnikatelé v cestovním ruchu. A právě v tomto kontextu jsme se rozhodli uspořádat zmíněnou akci a představit incomingovým cestovním kancelářím naše skvosty.“ říká náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub.

Potvrzením kvality služeb je například prestižní ocenění, které získali zástupci lázeňských hotelů Royal Spa Luhačovice na říjnovém kongresu Evropské asociace lázeňství a balneologie v Karlových Varech. V konkurenci 35 nominovaných v 8 kategoriích byli oceněni hned dvakrát. Konkrétně za léčebný spánkový program lázeňského hotelu Nivamare v kategorii inovativní lázeňský produkt a za léčebný program postcovidového syndromu v lázeňských hotelích Miramare, kdy získali zvláštní cenu odborné poroty. Luhačovice tak dosáhli v rámci evropského lázeňství značného úspěchu a přispěli tak k pozitivní prezentaci regionu Zlínského kraje jako celku.

Kontakt: Petr Michalec, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 733 161 671, www.vychodni-morava.cz