Cílem studijních cest, které organizujeme zejména pro zástupce cestovních kanceláří a touroperátorů, je praktická ukázka nabídky atraktivit a možnost praktického vyzkoušení služeb, které jsou pro návštěvníky regionu k dispozici. U presstripů pak novináře seznamujeme s atraktivitami a zajímavostmi regionu, které jsou pak využívány k redakčním článkům.

 

Pro zástupce italské turistické organizace La Compagnia dei Cammini - viaggi a piedi jsme v dubnu 2015 realizovali třídenní pobyt, během kterého byl detailně sestaven itinerář pro pěší putování skupin italských turistů. První skupina si trasu Kroměříž - Bystřice pod Hostýnem - Hostýn - Zlín - Provodov - Luhačovice - Staré Město - Velehrad - Buchlov naostro vyzkoušela v červenci 2015.

V květnu jsme provázeli polského novináře píšícího pro internetový server onet.pl (polská "obdoba" našeho seznam.cz). Během tří dnů jsme prezentovali město Zlín, jeho baťovskou tradici vč. muzea, budovy 21., Lesního hřbitova. K tématu "Baťa" jsme zařadili i návštěvu Chřibů (nedostavěná "baťova dálnice"), Vsetínských Beskyd (Baťovy lesy). Program jsme doplnili nabídkou, kterou mají Velké Karlovice, Rožnov pod Radhoštěm, Vizovice, Luhačovice a účastí na Vlčnovské jízdě králů. 

Polský novinář Pawel Klimek ve Vlčnově

Polský novinář Pawel Klimek ve Vlčnově

V červenci jsme připravili studijní cestu 22 členné skupiny ředitelů zahraničních zastoupení agentury Czechtourism. Byla směřována do Kroměříže, stejně jako presstrip dvojice novinářek z korejského Soulu. Výstupy z presstripu byly natolik přesvědčivé, že hned v říjnu jsme v Kroměříži přivítali skupinu vedoucích pracovníků korejské cestovní kanceláře Hana Tour, která na Moravě připravuje turistický program zahrnující města Olomouc, Kroměříž a Brno. 

V říjnu jsme asistovali u přípravy a realizace tripu relativně velké skupiny zahraničních novinářů z Velké Británie, Skandinávie a Španělska. Trip byl financován agenturou Czechinvest a byl směřován do Kroměříže, Zlína, Vizovic a Luhačovic. Výstupy v internetové verzi Daily Express i ve španělském cestovatelském magazínu svědčí o tom, že novináře Morava zaujala. 

K podpoře kongresové a incentivní turistiky jsme prezentaci některých možností regionu pozvali skupinu 16 firem, které se zabývají tímto segmentem cestovního ruchu. Společně s kolegy z Jihomoravského kraje jsme představili jak příležitosti v Brně a Lednicko-valtickém areálu, tak nabídku Východní Moravy v Kunovicích, Starém Městě, Modré, Zlíně a Luhačovicích.

Na konci října byli v regionu zástupci rakouských a německých cestovních kanceláří. Této skupině jsme prezentovali potenciál Rožnova pod Radhoštěm, Velkých Karlovic, Vizovic a Zlína.

Program tripů a studijních cest zakončí v prosinci 2015 zástupci destítky polských cestovních kanceláří a dvojice polských novinářů, které směrujeme do Rožnova pod Radhoštěm, na Soláň a do zámku v Lešné u Valašského Meziříčí. Zde se prakticky připravují podklady pro příští sezonu. Pro Poláky by mohlo být  zajímavé spojit návštěvu našeho regionu se zážitky z tradičních adventních programů.

 

 

Zástupci rakouských a německých cestovních kanceláří v Rožnově pod Radhoštěm

Zástupci rakouských a německých cestovních kanceláří v Rožnově pod Radhoštěm